درخواست حذف سهميه ٥درصدي رزمندگان از آزمون دستياري دندانپزشكي

وزير محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكي 
جناب آقای دکتر قاضي زاده هاشمي
ضمن عرض سلام و ادب و مراتب قدردانی از زحمات جنابعالی
احتراما، در خصوص اعمال سهمیه 5 درصد رزمندگان در سال جاری لازم دانستیم نکاتی چند را به استحضار حضرت عالی برسانیم:
همانگونه که مستحضرید، در حال حاضر با خیل عظیم فارغ التحصیلان عمومی روبرو هستیم که برای ورود به دوره های تخصصی تلاش می کنند و بهترین دوران عمر خود را وقف این راه در جهت اعتلای دانش و ارتقا سلامت خود و جامعه می کنند؛
اما ‌متاسفانه در آزمون سال جاری، با توجه به رویکرد اتخاذ شده برای اعمال سهمیه جدید تحت عنوان سهمیه 5 درصد رزمندگان، با کاهش ظرفیت چشمگیری برای سایر شرکت کنندگان روبه رو هستیم. به این معنا که از هر" ده صندلی " ظرفیت دوره های تخصص،
شش صندلی یعنی شصت درصد کل، اختصاص به یک قشر محدود پیدا خواهد کرد و سایر دندانپزشکانی که مشمول سهمیه مذکور نبوده و در واقع سهمیه آزاد تلقی می شوند، باید برای ظرفیت اندک باقی مانده به رقابتی سخت و تنگاتنگ بپردازند.
تا سال ۹۲ میزان سهمیه ها فقط ۲۰ درصد از ظرفیت کل بود،
اما متاسفانه امروز و در سال ۹۶ سهمیه ها بطور تصاعدی به ۶۰ % از " کل ظرفیت اصلی " یعنی سه برابر سنوات گذشته ارتقا یافته است.همچنین با توجه به اینکه در هنگام ثبت نام آزمون دوره سی و یک،یعنی اسفندماه 95،در دفترچه ثبت نام و قوانین،صحبتی از سهمیه جدید نشده بود و اعمال آن به صورت فوری چند هفته قبل از برگزاری آزمون و بدون اطلاع قبلی داوطلبین انجام گرفت،که چنین موردی در سالهای اخیر برگزاری آزمون بی سابقه بوده و برای شرکت کنندگان سهمیه آزاد تا حدود زیادی به سبب سخت تر شدن رقابت، بهت آور و ناامیدکننده بود،لذا خواهشمندیم در صورت صلاحدید در خصوص اعمال سهمیه جدید تجدید نظر فرمایید.
با سپاس فراوان از حسن توجه و پیگیری جنابعالی
جمعی از داوطلبین آزمون دستیاری 96 دوره سی و یک


OR

Your email address will not be published on our site. However, the author of the petition will see all the information you provide on this form.

You will receive an email with a link to confirm your signature. Please check your inbox (and spam folder).
Facebook