Vratimo lice niškoj Tvrđavi

Contact the author of the petition

This discussion topic has been automatically created of petition Vratimo lice niškoj Tvrđavi.

Damjan

#1 Damjan

2012-10-31 00:43

Jao pogodila si me u bolnu tacku...kukam na ovaj haos oko tvrdjave godinama...buvljak u sred grada-strasno, pijaca da se iseli, autobuska da se ieeli...svasta treba uraditi.
Dunja

#2

2012-10-31 00:52

JA HOCU PETICIJU DA SE ISELI ONAJ KAFIC SA KEJA!!!Ne znam kako se zove, 'Loco' valjda sad, a nekad 'Teodora"... Pa tek ono onde je cigansljak!! Em se sire po keju ko epidemija,ne mozes ko cestit gradjanin da prosetas kejom od sve vise stolica i ljuljaski svake, em sto u sred grada tresti muzika, kao da si na svadbi!! Ali bukvalno!!Onaj Grand kich, ali jos kad cujes kako to bukvalno zvuci kao neka svadba ili ispracaj u vojsku ispod barake, lepo ti dodje da umres!! Divna slika za nekog stranca ko je upravo tu uso u Nis i 'pohvatao' prve utiske.. Pa ono je sramota ziva!!

Anonymous

#3 Re: Damjan

2012-10-31 00:56

#1: Damjan - Damjan

Svi isto mislimo, svaki put kada tamo prodjem iznerviram se od smrada i vašarišta. Centar grada a najveće ruglo. Moramo da istrajemo u ovome i mislim da možemo da utičemo na ove nove na vlasti da se dokažu!


Anonymous

#4 Re:

2012-10-31 00:58

#2: Dunja -

Dunja, ima toliko toga sto bi trebalo da se menja, ali moramo od necega da počnemo, a ovo čini se najviše bode oči, ali na nekom višem nivou, za kulturno dobro itd....

Tantal

#5 Borba sa vetrenjačama

2012-10-31 12:55

Ovo što pokušavamo potpisivanjem peticije nikada neće biti ostvareno.
Grad vode ljudi koji gledaju svoje interese, i posle njih će doći ljudi sa istim ciljevima.
Treba izmestiti ružnu autobusku stanicu koju drži Nišekspres(ako da im je lična svojina a ne svojina grada), treba i pijacu izmestiti zajedno sa cvetnom (tezge) lokali mogu ostati i preurediti ih u suvenirnice i prijatno mesto za sedenje.
Sve je to lepa ideja ali kao što rekoh od toga nema ništa. Više puta je bilo sličnih ideja ali uvek je odgovor "Nemamo para za to, to je megalomanska investicija"
Majk

#6

2012-10-31 16:46

Krajnje je vreme bilo da se uradi ovako nesto. Nadam se samo da ce peticija zaista uroditi plodom. Nis expres bi i trebao da ostane tu, bila bi prevelika investicija. Ali, pijaca? Pa ono je katastrofa. Kad izadjes iz busa naletis na masu cigana koji peljese tu, izgazeni paradajz, paprike i sl. povrce i kakvu sliku stvara taj prvi utisak?
Stefan

#7

2012-10-31 16:55

Nis is an amazing city that just needs to be reorganised a little but cleaned up a lot. If people that live in the city each did a little it would make a huge difference! COME ON GUYS!
Богдан

#8

2012-11-01 18:35

Драго ми је да је коначно покренута ова иницјатива. То је само делић онога што треба да се мења у Нишу. Слажем се у потпуности са иницјатором петиције да би требало Тврђава да постане атрактивна туристичка дестинација где би САМ ГРАД (гле ироније!) профитирао! Овако, када странац или грађанин Србије из другог града дође у Ниш остане под утиском прљаве улице крај пијаце, људи који продају све и свашта ружећи центар Ниша. Прво, аутобуска станица треба да буде измештена и атрактивно сређена јер је она на неки начин "предсобље" града. Први утисак се стиче још одмах на улазу у град. Нека се измести аутобуска станица а ту постави нешто друго што је неопходно. Пијаца такође мора да буде на неком другом месту јер овако представља велико ругло!! Надам се да ће се "градски оци" довести памети. И још нешто јелке које су на централном градском тргу да се исеку јер визуелно заклањају линију Обреновићева - Тврђава, на тај начин би се визуелно проширио простор.

Guest

#9 Milan

2012-11-01 18:38

Jako sam srecan sto je konacno neko uspeo da pokrene ovu inicijativu! Naravno, ja ne bi trebalo da sam cekao ovako nesto, nego da i ja pokrenem inicijativu, a ne da cekam da neko drugi to radi umesto mene, posto sebe smatram slobodnim stanovnikom ove zemlje i mog Nisa...nazalost, trenutno sam na radu u Majdanpeku i nisam u stanju da propratim sve akcije i peticije u Nisu, ali bi me itekako zanimalo da li inicijatori ove izvanredne ideje imaju (ali iskreno i otvoreno receno) nade da ce akcija uspeti? Koliko je potpisa potrebno skupiti da bi se oni prosledili Gradskoj Skupstini i gradonacelniku i koja bi bila dalja procedura? Veliko hvala!!!
Mimi

#10

2012-11-01 18:59

Spreman sam da pomognem svom gradu da ga ocistimo da mu nabacimo osmeh na lice,da se ponosimo njime zato bi bilo dobro da pozovemo sto vise ljudi da ucestvuje u akciji ... Pozz svim dobrim ljudima
nkl

#11

2012-11-06 03:52

Ovo je super ideja. Mogla bi takođe neka inicijativa da se pokrene proces zatvaranja kafića koji tamo rade a da se od tog prostora napravi muzej, tj. izložbeni prostor.
BB

#12

2012-11-06 14:41

Obod Niske Tvrdjave sa pijacom i buvljakom je pravo ruglo. Treba ga ukloniti.
Makiiiii

#13

2012-11-14 19:22

Hajde da se ujedimo i stvorimo lepo lice Niša. U svim drugim zemljama se takvo blago veoma čuva, a mi stavljamo pijac pored. Kada sam kao mlađa dolazila u Niš ostalo mi samo sećanje da je to jako prvljav grad, i to samo zato što sam dolazila vikendom kada je bila pijaca, dakle oni ljudi što dolaze oko tvrđave da prodaju sve i svašta, od stanice milion kesa i hartija i svakakvog đubreta na sve strane. A sama tvrđava se sve više uništava... Hajde da pobedimo ovo i budemo ponosni na naš grad!
iva

#14

2012-12-28 10:53

Zaista je preko potrebno izmestiti najvece ruglo grada.Upravo ono sto procitah u prethodnim komentarima umesto dati akcenat jedinstvenoj turistickoj atrakciji i ocuvati lepotu istorije,dobismo najveci izvor prljavstine,zaraze...(kineza,roma i ostalih cudesa)!

Guest

#15

2013-05-19 12:32

Pijaca, ruglo grada.