Plava voda Travnik

Contact the author of the petition

This discussion topic has been automatically created of petition Plava voda Travnik.


Guest

#51 Re: dragi "gradjani" travnicke kasabe

2013-03-15 02:22

#50: - dragi "gradjani" travnicke kasabe

Vama svima kao da je Ivo Andrić napisao samo tu jednu recenicu, kao da nista drugo od njegovih djela ne postoji, vi se svi uhvatili toga k'o mutavi, sto li pitam se, to je najlakse procitati na facebook-u u citatima.

travnicanka

#52 Re: Re: BH Telekom

2013-03-15 13:40

#44: BH Telekom - Re: BH Telekom

Da, upravu si jer bolje je biti nepismen a lijep! hahahhaha xD ocito su se neki uvrijedili na ovo "seljak" ali sta je tu je :D A eto  i  ja sam se pogresno izrazila, jer postoji velika razlika izmedju seljaka i seljacine, nesto tipa ovog: http://www.show.hr/poster/seljak-i-seljacina/ ;)

 


Guest

#53

2013-03-16 15:50

Sramotno

Guest

#54

2013-03-16 15:52

ima jedna stara prića o prodaji urušene kuće sa malo okučnice.pita kupac starog prodavca koja je cijena kuće,on mu kaže 120.000 KM.Kupac se nasmija i reče:pa kuća ne vrijedi više od 20.000 KM.Da reće starac,ali ova velika trešnja je 80.000 KM,pa ti izvoli.uzmi ili ostavi.neki ljudi neće nikada razumjeti ovu priču.

Guest

#55 Sale

2013-03-16 15:59

Punu podrsku peticiji i da se skinu ovakvi
Taj covjek da je normalan dao bih odmah ostavku

Guest

#56 Vesna

2013-03-16 16:10

Nažalost, ovo sa vrbama i Plavom vodom, gdje sam rado odmarala prolazeći kroz Travnik, je kap koja je nadam se prelila čašu! Da su samo travničke vrbe nastradale od onog što nam je ostalo nakon rata, bilo bi lako riješiti. Sve čega su se dotakli, to su i uništili! Prije svega, uništili su ljude koji sada bunovni bauljaju po BiH i nikako da se probude...Nikako da iz nas progovori bosanski prkos i inat! Nikako da okrenemo ploču i kažemo SIKTER! I nema tendera za Državni zatvor, nek jednom u životu sami izgrade svoju kuću...

Guest

#57

2013-03-16 16:34

We have to thing on our ancient and our children.

This post has been removed by its writer (Show details)

2013-03-16 17:27


This post has been removed by its writer (Show details)

2013-03-16 17:29


This post has been removed by its writer (Show details)

2013-03-16 17:35



Guest

#61

2013-03-16 18:12

TREBAMO SLOZNO USTATI PROTIV RIŠITELJA MORALNE I MATERIJALNE VREDNOSTI BOSNE!

Guest

#62

2013-03-16 19:06

TRAVNIČKA HRONIKA PROLOG

Na kraju travničke čaršije, ispod hladovitog i hučnog izvora Šumeća, postoji otkad svet pamti mala »Lutvina kahva«. Toga prvog sopstvenika kafane, Lutve, ne sećaju se ni najstariji ljudi; taj je bar stotinjak godina već na nekom od razasutih travničkih grobalja, ali svi idu kod Lutve na kafu i njegovo se ime pamti i izgovara tamo gde su zaboravljena imena tolikih sultana, vezira i begova. U bašti te kafanice, pod samom stenom. u podnožju brega, ima jedno odvojeno, hladovito i malo uzvišeno mesto, gde raste stara lipa. Oko te lipe i između stena i busenja uklopIjene su niske klupe nepravilna oblika na kojima je zadovoljstvo posedeti i sa kojih se teško ustaje. One su izlizane i iskrivljene godinama i dugom upotrebom i potpuno srasle i postale jedno sa drvetom, zemljom i kamenom oko sebe.


I onda 200 godina kasnije dodju sumnjaci i posjeku staru lipu.Pametnom dosta...

Posto VAS Hadjiemrice Ivo Andric očito zivcira evo jos jedna od njega .Sad je valjda svima jasno zasto najveci covjek u povjesti ove zemlje nema ulicu u svom rodnom gradu.

Jednostavno zato sto je jos onda ZNAO I REKAO SVE...Ljudi u čitavom svjetu su to prepoznali.U čitavom svjetu osim kod nas u Travniku.Zato nam i jest ovako...


Guest

#63

2013-03-16 19:13

Ostavka i krivicna odgovornost.
nekoizmase

#64 Re:

2013-03-16 19:52


Guest

#65

2013-03-16 20:50

Ivo Andric svetinja, dalje od njega i ne vidite, a s takvim razmisljanjem i necete. Zalim.

Guest

#66

2013-03-16 21:22

Normalno da je svaki pravi Travničanin ponosan Andrićem najvecim čovjekom u istoriji Bosanske kulture.I biće njegova ulica kad -tad u Travniku budite uvjereni u to.Ponosimo se njime kao i Ćirom Blazevicem ,Vajtom ,i svim ljudima bez obzira na VJERU I NACIJU koji su pronjeli slavu ovoga prelijepog gradića čitavim svjetom.Ponosimo se njima koliko god to vama nepismenim seljačinama ,koji mislite da ste sve ovo stvorili i da sve to mozete rušiti, ne odgovara zbog vase potrebe da zavadjate jer jedino tako mozete biti neko i nesto.A to neko i nesto treba zasluziti radom i rezultatima koje su ovi ljudi izborili i vinuli se u nebo zajedno s najvecim iz oblasti u kojima su stvarali i radili.
Jedino u Travniku se moze desit da NOBELOVA NAGRADA nije dovoljna da dokazes svoju veličinu.
Tu pricu oko Andrica i njegovih djela koju prezentirate, mozete pricati onom profilu ljudi koji su vas i doveli na vlast.Onima koji nikada njegova djela nisu procitali ni knjigu u ruke uzeli .Normalno da vas je gospodo malo strah kada ste danas vidili kakav je protest usljedio i kakva reakcija na ovaj kriminalni čin.
Pa dokle ste mislili jahati ovom narodu za vratom dokle mislite da mogu ići vasa ponizavanja.
I danas je bilo 1000-2000 na protestima ,sljedeći put se nemojte iznenadit ako nas bude 10000 - 20000...

Stavite prst na čelo i dobro razmislite šta radite dok je još vrijeme...


Guest

#67 Re:

2013-03-16 21:40

#66: -

Da, strah gluposti naroda kao sto ste vi. Lijep pozdrav i ugodna noc uz ´Travnicku hroniku´.


Guest

#68 Re: Re:

2013-03-16 22:13

#67: - Re:

Laku noć i vama NAČELNIĆE.I da znate mi cemo zaspati ,neko uz onoga koga voli, neko od umora neko mozda i uz Travničku hroniku.Samo nisam siguran kako i dali vi MIRNO SPAVATE...

kalesijano

#69 Re: Re: travnicanka

2013-03-16 22:36

#18: seljak - Re: travnicanka

Smetaju mi psovke, ali svaka čast za sadržaj odgovora.

 


Guest

#70

2013-03-16 23:02

Žalosno

Guest

#71

2013-03-16 23:45

Sve je već rećeno
lalal

#72 Re:

2013-03-17 14:40

#8: -

ali narod  je izabrao...kada nema normalne osobe kojoj se moze nesto povjeriti u nasoj zemlji...


Guest

#73 istorija plave vode

2013-03-18 20:40

pisem sastav o vrbama s plave vode. moze li mi iko objasniti istoriju plave vode, i vrba s plave vode, kad je sagradjena konoba, kad su posadjene vrbe, kad je most sagradjen, i korito uredjeno itd.? ne treba mi informacija o lutvinoj kafani, to vec imam. O plavoj vodi ne mogu nigdje nista da nadjem.

Guest

#74 Re: istorija plave vode

2013-03-18 22:01

#73: - istorija plave vode

naravno da ovdje niko nista o tom ne zna jer se niko ni ne zanima za to, samo za pobunu jer tu najbolje trose vrijeme koje nemaju gdje trositi, tako da, na pogresnom ste mjestu.


Guest

#75

2013-03-19 20:06

Ja sam tu izlazila sa svojim sadasnjim muzem i lijepo nam je bilo u hladu Plave vode. Iako sam rodjenjem Tuzlanka, a radila kao nastavnik u Osnovnoj skoli "Guca Gora", zavolila sam Travnik kao rodni grad i sjecam se lijepih vremena koje sam provela u tom gradu prije rata. Sokirala me je vijest o sijeci vrba koje su krasile ovaj grad, a pogotovo "Plave vode" i mislim da ova neopravdana akcija treba da izazove paznju internacionalne javnosti, a ne samo bivsih i sadasnjih gradjana ovog prelijepom starog istorijski poznatog grada. Travnicani, koji su se rodili ili doselili u ovaj grad iz bilo kojih razloga, treba da se bore da odgovorni za ovu nepromisljenu akciju treba da izadju pred oci internacionalne javnosti i zakona za zastitu javnih spomenika i prirodnih bogatstava nase domovine Bosne i Heregovine. Sretno!