Πρόθεση για ανέγερση νέου καθεδρικού ναού στην εντός των τειχών Λευκωσία

Quoted post

osr
Guest

#17 προς ένας

2010-09-05 12:33

χαίρομαι που ανακαλείς και αντιλήφθηκες ποιο ήταν το πρόβλημα στην ανάρτηση σου

ήταν απίστευτα προκατειλημένη θεωρώντας δεδομένα κάποια πράγματα, πχ ότι τα άτομα που ανήκουν σε ατή την ομάδα πρωτοβουλίας γνώριζαν για αυτήν την μαλακία με την ανέγερση τζαμιού

 

ο λόγος που εξοργίστηκα τόσο πολύ είναι γιατί γίνεται μια προσπάθεια από κάποιους ανθρώπους ΠΡΑΚΤΙΚΗ όχι του καναπέ τζαι του κιμπορτ τζαι μετά φκαίνει ο κάθε ένας που την οθονούα του τζαι αρκέφκει να πετάσσει κλανιές ναι αλλά γιατί εν διαμαρτύρεστε για τούτο τζαι για τζείνο για το άλλο τζαι το παράλλο που εν πιο σημαντικό΄κλπ κλπ

έτσι αποφασίσαν τούτοι οι άνθρωποι, ότι θέλουν να ασχοληθούν για τους δικούς τους λόγους με τούτον το θέμα

όποιος θέλει να ασχοληθει με οποιονδήποτε άλλο θέμα ας πράξει ο ιδιος τζαι να μην υποδεικνύει σε άλλους να κάμουν άλλα που αυτός ο ίδιος θεωρεί σημαντικότερα

αν εσύ θεωρείς σημαντικό να αντιδράσεις ξέρω τζαι γω για όποιο θέμα μην κλάνεις απλώς, κάμε κάτι πρακτικό

τέσπα, εγώ δεν αμφισβήτησα το γεγονός ότι τούτη η μαλακία με την ανέγερση τζαμιού είναι ακριβώς το ίδιο πράγμα με την ανέγερση του καθεδρικου εκτρώματος του ττόμυ του βου

αυτό που είπα είναι ότι χωρίς να μιλώ εκ μέρους κανενός, ότι αν αποφασιστεί να γινει κάτι ΚΑΙ ενανντίον του τζαμιού αυτό θα γίνει όχι γιατί κάποιοι θα υποκύψουν στις απειλές απολογίας περί ένοχης σιωπής και ότι εδώ σε θέλω κάβουρα να περπατάς στα καρβουνα κ λοιπούς εκβιασμούς αλλά γιατί πράγματι είναι ένα σοβαρό θέμα

 

επροσωπικά συμφωνώ απόλυτα ότι αυτά τα δύο θέματα είναι αλληλένδετα και ότι υπάρχει ένας παραλληλισμός πολύ σημαντικός όσον αφορά τον τρόπο που οι μουλάες/παπάες ελέγχουν το πόμνιο τους δηλαδή τα αρνιά τους ώστε να επιβάλουον την ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ πρωτίστως εξουσία τους

 

και ότι είναι πολύ σημαντικό να αναδεικτεί αυτό

 

Replies

Ένας
Guest

#19 Re: προς ένας

2010-09-05 22:13:59

#17: osr - προς ένας 

 Ναι, έχεις δίκαιο. Από την άλλη όμως, είμαι υποχρεωμένος να πω την εξής ιστορία, για να δείξω και κάποια άλλα όρια τα οποία περίπου αγνοήθηκαν στην συζήτηση, και επιχειρώ να την κλείσω με αυτό:

Πριν ένα χρόνο όταν έγινε η κουβέντα με την αθώωση των αστυνομικών είχα δημιουργήσει ένα γκρουπ εναντίον της απόφασης, υπέρ της κινητοποίησης των πολιτών κλπ κλπ. Δέχτηκα πολλά συγχαρητήρια κλπ, μπράβο φίλε κλπ συνέχισε κλπ κλπ. Και τσουκ, πιάνω και το εξής μήνυμα: ΕΛΑ ΦΙΛΕ, ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ, ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΠΛΑ ΠΟΤΟΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΛΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝ ΚΑΜΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ, ΕΛΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ, ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΖΗΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ.

 

Εγώ βέβαια επάγωσα. Ποιοί εν τούτοι μάνα μου που έχουν ΤΖΙΑΙ "ΟΜΑΔΑ", εν έτοιμοι, τζιαι ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΖΙΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΜΠΛΑ ΜΠΛΑ ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΠΡΑΞΗΣ, να πάω μαζίν τους, με έντονα υπονοούμενα βίας;;!!!

Όι φιλούιν μου, έσιει πράξεις τζιαι πράξεις! Θέκκιου! Αννεν τούτη η πράξη, είμαι ΤΟΥ ΚΑΝΑΠΕ! Καλλύττερα άπραγος παρά βίαιος. Και εδώ θα πω ένα ακρωνύμιο που χρησιμοποιεί ανάλογα συνθήματα: ΕΛΑΜ.

Θέλω να πω: το δίλημμα ΠΡΑΞΗ Vs ΘΕΩΡΙΑ, αν αφεθεί χωρίς περιεχόμενο άνετα γίνεται εξίσου εκβιαστικό. Και έχει πολλάκις χρησιμοποιηθεί από τον φασισμό, για να εκβιάσει κόσμο να "πράξει". Επομένως, από μόνο του το θέμα ΠΡΑΞΗ δεν σημαίνει τίποτε. Το περιεχόμενο είναι που δίνει καλή υπόσταση. Και η "θεωρία" καμιά φορά έρχεται να τεστάρει τα όρια της πράξης, έστω προκαταβολικά.

Τέλοσπάντων: υποστήριξη στην Ομάδα Q και είμαστε μαζί της και ελπίζω να θιγεί και το θέμα του Τζαμιού στην ίδια βάση.