VÉDJUK MEG KRISNA-VÖLGYET ÉS A SZENT TEHENEKET!

Quoted post


Guest

#619 Re:

2011-12-06 23:32

#617: -

Rengeteg politikus járt már a Völgyben és az egyház több tagja részesült munkája elismeréseként valamilyen állami kitüntetésben. De a KDNP kétségkívül mást diktál. Az új törvény szükségességének az ötletével ők álltak elő eredetileg és az elképzelésükön még a FIDESZ is csak finomítani tudott valamicskét.

Sokat elárul a gondolkzásmódjukról, hogy mindössze 14 egyházi szervezetet hagytak meg, amiből 11 keresztény, 3 pedig zsidó.

Replies


Guest

#623 Re: Re:

2011-12-06 23:47:31

#619: - Re:

Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán meghagytak 14 egyházi szervezetet...


Jómagam szkeptikusan tekintek a vallásokra, de speciel a Krisna tudatú emberekről az a véleményem, hogy ők legalább megpróbálnak az elveik szerint élni, ami a magukat "kereszténynek" vallók túlnyomó többségéről nem mondható el.

Rendkívül tiszteletre méltó szerintem az, ahogyan a környezetüket gondozzák, az elesetteket támogatják.

Bízom benne, hogy valóban nem esik áldozatul a Krisna-völgy és a többi meglévő egyházi ingatlan, sem telekspekuláció, sem egyéb "hasznosítás" ne veszélyeztesse. Gondoljunk csak az el nem ismert kiegyházak imatermeire, egyéb létesítményeire.

Komolyan, felrémlik előttem az 50-es években történt szerzetesrendek feloszlatása...
Ez az új törvény mennyivel különb??