اعتراض به اختیاری شدن انتخاب مهندس ناظر ساختمان از طرف کارفرمایان

Guest

2015-07-28 16:12

با توجه به اینکه بعضا مالکان در عرصه ساخت و فروش مسکن فعال هستند معمولا به دنبال کیفیت نمی باشند و ممکن است تبعات خوبی نداشته باشد.

Guest

2015-07-28 16:17

تصميم ازاين بدتر تا حالا نشنيدم، با اين اوصاف هر چه ناظر ضعيف تر و بيخيال تو دل برو تر ميشود!!

Guest

2015-07-28 16:31

اختیاری شدن انتخاب مهندس ناظر یعنی اختیاری شدن رعایت اصول مهندسی در ساختمانها.یعنی اختیاری شدن اندیشیدن به جان و مال مردم .یعنی

hadi

2015-07-28 16:33

به نظر بنده اينكار تجربه شده بود و باعث كاهش شديد كيفيت ساخت و ساز خواهد شد و احتمال تبانى بالا خواهد رفت و دستمزد مهندسان كاهش خواهد يافت در همه جاى دنيا دست افراد غيرمتخصص در ابن صنعت كوتاه شده ولى متاسفانه با سخنان غيرمسئولانه و غيركارشناسى در حال خارج كردن متخصصان و وارد كردن سرمايه دارن بيسواد در ساخت و ساز هستند

el.khademi

#130 مخالف با انتخاب اختیاری ناطر

2015-07-28 17:04

.بنده با انتخاب ناظر توسط مجری مخالفم . زیرا باعث سهل انگاری در اجرای ساختمان میشود

Guest

#131 اعتراض

2015-07-28 17:18

من هم به شدت با این موضوع مخالف امیدوارم مسولین بیشتر تفکر کنن بعد نظر بدنند

Guest

2015-07-28 17:26

جناب آقای دکتر آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی

با سلام پیرو فرمایشات مورخ 1/5/94 جنابعالی مبنی بر " حق انتخاب مهندس ناظر به مالکان و کارفرمایان واگذار می‌شود " مواردی به شرح ذیل به استحضار میرسد:1-ﺑﺮاﺳﺎﺱ ﺑﻨﺪ 2-5-4 ﻣﺒﺤﺚ ﺩﻭﻡ ﻣﻘﺮﺭاﺕ ﻣﻠﻲ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﻣﺎﻟﻚ ﻫﻴﭻ ﮔﻮﻧﻪ ﻧﻘﺸﻲ ﺩﺭﺗﻌﻴﻴﻦ ﻧﺎﻇﺮﻧﺪاﺷﺘﻪ ﻭ و انتخاب ناظر ﺗﻮﺳﻄ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﻧﻆﺎﻡ ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ساختمان استان اﻧﺠﺎﻡ و سپس به مالک و مرجع صدور پروانه ساختمان معرفی می شود. 2- ﺑﺮاﺳﺎﺱ ﺑﻨﺪ 2-5-5 ﻣﺒﺤﺚ ﺩﻭﻡ ﻣﻘﺮﺭاﺕ ﻣﻠﻲ ﺳﺎﺧﺘﻤﺎﻥ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺭاﺑﻂﻪ ﻣﺎﻟﻲ ﻣﻴﺎﻥ ﻧﺎﻇﺮ ﻭﻣﺎﻟﻚ ﻣﻤﻨﻮﻉ ﺑﻮﺩﻩ ﻭﺑﺎ ﻣﺘﻦ ﻭ ﺭﻭﺡ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﻣﻐﺎﻳﺮﺕ ﺩاﺭﺩ ﺗﺎ ﺟﺎﻳﻴﻜﻪ ﻣﺎﻟﻚ ﭼﻨﺎﻧﭽﻪ ﺧﻮﺩ اﺯ اﻋﻀﺎﻱ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺑﺎﺷﺪ اﺟﺎﺯﻩ ﻧﻆﺎﺭﺕ ﺑﺮ ﻣﻠﻚ ﺧﻮﺩ ﺭا ﻧﺪاﺭﺩ. 3- بر اساس قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ایمنی ، بهداشت ، بهره دهی مناسب ، آسایش و صرفه اقتصادی ساختمانها در جهت حمایت از مردم به عنوان بهره برداران از ساختمانها بعهده وزارت راه و شهرسازی ( به عنوان نماینده دولت ) میباشد. ولی فرمایش جنابعالی مصداق " گوشت را به دست گربه دادن " است چون اغلب مالكان بدنبال ناطرى كه سخت گير نباشد وبزعم آنها چوب لاى چرخ منافعشان نگذارد میباشند. پس تامین امنیت جانی و مالی بهره برداران ساختمانها ( مردم) که بعهده وزارت راه و شهرسازی میباشد چه می شود؟ 4- فرمایشات جنابعالی در تناقض با اصلی ترین مشکل مهندسان یعنی معیشت و اشتغال آنها میباشد زیرا با رویه مورد نظر جنابعالی مجددا بر میگردیم به سالیان گذشته که در رقابت بر سر بدست آوردن کارهای نظارت ، قیمتها می شود همان قیمتهای نازل گذشته و باز بر میگردیم به صوری کاری گذشته. با عنایت به مطالب مشروحه فوق از جنابعالی تقاضا دارم نسبت به اصلاح فرمایشات خود در اسرع وقت همت فرمائید زیرا تبعات اجتماعی آن در سطح کشور میتواند بسیار باشد.

Guest

2015-07-28 17:34

با اظهارات وزير محترم راه وشهر سازي در خصوص اختياري شدن انتخاب ناظر توسط مالكين مخالفت خود را اعلام ميدارم

Guest

#134 Re:

2015-07-28 17:36

Guest

2015-07-28 18:03

در شرایطی که کارفرمایان توسط دلالان و واسطه ها که از رانت های اداری در رابطه با بررسی ، صدور پروانه و صدور موافقت اصولی و ... برخوردارند اکثر نقشه ها از طریق همان واسطه ها در اختیار ناظرین و مجریان و با در صدهای خیلی بالا به ناظرین واگذار می گردد و این تصمیم جناب وزیر بر بی عدالتی و رانت بازی و دلالی دامن خواهد زد . بنده به شدت با این تصمیم مخالفم و در صورت اجرا از هیچ فعالیتی در جهت احقاق حقمان و اعتراض براین تصمیم ناعادلانه فرو گذار نخواهم شد. با تشکر از بانیان این کمپینگ

Guest

2015-07-28 18:17

خیلی افتضاح میشه

Guest

2015-07-28 18:19

Revise your speaked, please!
Dr akhundi

Guest

2015-07-28 18:51

این کار باعث کیفیت پایین ساخت و ساز میشه و دست بساز و بندازا بازتر میشه و باند بازی تو بین مهندسان پیش می اید

Guest

#139 Re:

2015-07-28 18:54

#132: -  

جناب مهندس احسنت فرمایشات شما بسیار واضع و صحیح و مطابق با ایین نامه مصوب می باشد

مهندس قربانی

#140 مهندسان بیدار شوید

2015-07-28 18:59

هرکس نظارت کرده باشد می داند که این کار خیانت به جامعه به مردم به مهندسان است و نابودی کیفیت ساخت و نابودی تعرفه مهندسی را در پی خواهد داشت
heramco

2015-07-28 19:02

برای مخالفت با پیشنهاد وزیر محترم راه و شهرسازی و پیگیری برگشت پذیری امور مجریان در قالب قراردادهای واحد پیمانکاری نه "مدیریت پیمان"

Guest

2015-07-28 19:09

متأسفانه مدیران ارشد ما درگیر جزییات بازار کار و دلالی و مشکلات کف جامعه نیستند و بدون کارشناسی و در جوی احساسی حرفهایی می زنند که تا بخواد به روال قبلی خود برگرده، خسارتهای جبران ناپذیری به جامعه هدف خود وارد کرده اند.

Guest

2015-07-28 19:11

من با فرمایشات وزیر محترم به شدت مخالفم سوالی که برام پیش اومده اینه که ایشون تنهایی به این نتیجه رسیدن یا کمکم گرفتن

Guest

2015-07-28 19:12

آقای وزیر لطفأ استعفای خود راه بدهید تا افراد لایق و صاحب صلاحیت برای مسایل تخصصی به دور از هرگونه لابی گری تصمیم گیری کنند. جای تأسف داره که شما وزیر ملت ایران هستی ، شایسته سالاری در منصب وزارت را زیر سوال بردید.یا استعفا یا استیضاح انتخاب با شخص شما...

Guest

2015-07-28 19:12

من با فرمایشات وزیر محترم به شدت مخالفم
سوالی که برام پیش اومده اینه که ایشون تنهایی به این
نتیجه رسیدن یا کمکم گرفتن
yuness.b

#146 ناظر شدن با شرط تخفیف ویژه به کارفرما؟؟ !!!

2015-07-28 19:20

سلام خدمت دوستان عزیز. من برعکس آقای وزیر اعتقاد دارم سهمیه خارج راندوم کلا باید حذف بشه تا شاهد نظارت صحیحتری از سوی ناظرین باشیم.در غیر اینصورت کارفرماها میرن دنبال ناظرانی ک بیشترین تخفیف و کمترین نظارت رو انجام میدن و متاسفانه شاهد این خواهیم بود ک جایگاه ناظرینی که عملکرد درستی دارند به شدت تضعیف خواهد شد

مصطفی

#147 Re: من موافق حرف وزیر هستم . برین گم شین. یه مشت مهندس بیسواد بازیچه باندابازی های نظام مهندسی دزد

2015-07-28 19:32

کاش بجای فحش دلایلت رو می گفتی. ما هم موافق صحبت وزیر محترمیم.

ما مهندسیم

ما وضعیت کنونی ساخت و ساز رو قبول نداریم.

ما به بیسواد بودن طیفی از مهندسین اعتقاد داریم اما به بسیاری از مهندسین باور داریم. ما معتقدیم در شرایط کنونی تفوتی بین ایندو نیست.

ما معتقدیم سازمان نظام مهندسی  دارایی شخصی بعضی افراده. نه مهندس و نه سازنده خدماتی از اون نمی گیرند. فقط داره پورسانت می گیره.

من خیلی دوست داشتم حداقل یک دلیل قانع کننده بابت رد صحبت وزیر می شنیدم

مصطفی

#148 Re:

2015-07-28 19:55

#44: صرفا جهت اطلاع -  

الان خیلی شرایط خوبیه که قراره زیر سوال بره؟

Guest

#149 Re: Re: من موافق حرف وزیر هستم . برین گم شین. یه مشت مهندس بیسواد بازیچه باندابازی های نظام مهندسی

2015-07-28 20:18

#147: مصطفی - Re: من موافق حرف وزیر هستم . برین گم شین. یه مشت مهندس بیسواد بازیچه باندابازی های نظام مهندسی دزد  

اونچه كه مسلم هست عدم درك صحيح شما از سازمان نظام مهندسي و روابط و مسائل حاكم در اون است. 

شما سطح سوادتون چقدره؟ چقدر دانش داريد؟ 

كار اصليتون چقدر مرتبط با سازمان نظام مهندسي است؟ 

ءآقاي محترم اونچه كه امروز داره سازمان هاي نظام مهندسي سراسر كشور رو بيش از هر چيز ديگه اي رنج ميده، همين عدم وجود مهندسان با كفايت و راغب به همكاري با سازمان است، و از طرف ديگه هم وجود مهندسيني كه متاسفانه فقط اسم مهندسي رو يدك مي كشند و اونوقت ميگن چرا ماها در سازمان هاي استان ها به بازي گرفته نميشيم، 

من با شناختي كه از روند سياسي حاكم بر نظامات مهندسي كشور خبر دارم، خواسته يا ناخواسته افراد نالايق كم كم دارن جاي خودشون رو به افراد لايق تر و با وجه هاي دانشگاهي و اهل فن ميدن، 

خب اگرواقعاً شخص لايقي از نگاه ديگران هستيد پس خودتون رو امتحان كنيد و اگر هم نيستيد بي دليل و فقط به جهت در خلاف آب شنا كردن وبهتر ديده شدن اين حرف ها رو نزنيد و نسبت به حرف هاي آقاي وزير منطقي برخورد كنيد،  

Guest

2015-07-28 20:56

ظلم بزرگیه این حرکت به مهندسین تازه کار