O sustinem pe Hermina din Danemarca sa il aduca acasa pe William

Contact the author of the petition

This discussion topic has been automatically created of petition O sustinem pe Hermina din Danemarca sa il aduca acasa pe William.


Guest

#101 Re: Re:

2016-07-08 04:07

#79: - Re:  

 Mai deșteapto, ea era depresiva dinainte sa aibă copil...asa ca vezi-ți de treaba ta! Nu am zis ca ma bucur, dar dacă sunteți o mana de oameni alături de ea, din familie, care ii luați apărarea, nu înseamnă că alții nu au voie sa își spună părerea, cucoana. Comentez fix ce vreau eu și tu nu ai cum sa ma oprești, pentru ca sunt libera sa spun ce vreau eu. ;)


Guest

#102 Re: Re: cred ca ar trebui sa multumesti lui Dzeu ca nu tiau luat copiii pana acum nu sa acuzi!!!!!!!

2016-07-08 04:11

#94: - Re: cred ca ar trebui sa multumesti lui Dzeu ca nu tiau luat copiii pana acum nu sa acuzi!!!!!!!!!!  

 De ce sa mi-i ia? Eu nu am probleme cu capul...ea e un caz la câteva mii, nu eu sunt aia, singura care am scapat sa îmi ia copiii. Crezi ca toți copiii născuți în Danemarca sunt luați? Nu mai dramatiza atât și vezi-ți de viata ta. Poate la rândul tău ai și tu copiii și mai bine te-ai ocupa de ei, ca sa nu-ți fie luați...ca doar e o lege în tara asta sa iti ia copiii. 


Guest

#103 Re: Re: oare daca ti s.ar intampla tie is familiei tale asa o nedreptate cum te.ai simti????

2016-07-08 04:23

#93: - Re: oare daca ti s.ar intampla tie is familiei tale asa o nedreptate cum te.ai simti???? 

 Trebune sa ai grijă de tine în primul rand ca sa nu ți se întâmple asa. Am zeci de prieteni în Danemarca care au copiii și nu i-a luat nimeni...dar na, vouă ce sa va cer? Credeți ca daca scrieți un comentariu "sunt alături de ea, Amin!", statul o sa vadă și o sa i-l dea înapoi. O sa-și primească copilul înapoi când o sa fie apta sa îl crească...pt ca Dumnezeu e sus și vede (asta ca sa fiu în ton cu voi), nu e pe Facebook, petiții și altele. 


Guest

#104

2016-07-09 20:55

Doresc copilul sa se intoarca in familie suntem cu toti parinti si dorim din toata inima sa vina copilul la mama !!!

Guest

#105 Re: Re: Re:

2016-07-09 20:58

#101: - Re: Re:  

 In aceste momente nu e frumos sa comentati urat la orcine se poate intampla sa se inbolnaveasca aveti grija cum comentati in primul rand nui frumos nui cuvand de incurajare  !!!Mare grija ce comentati


Guest

#106 Re: Re: Re: cred ca ar trebui sa multumesti lui Dzeu ca nu tiau luat copiii pana acum nu sa acuzi!!!

2016-07-09 21:00

#102: - Re: Re: cred ca ar trebui sa multumesti lui Dzeu ca nu tiau luat copiii pana acum nu sa acuzi!!!!!!! 

 Nu va judecati nu aveti dreptul sunteti toti frati Romani iubitiva si nu vorbiti de rau si tie se poate intampla 


Guest

#107

2016-07-09 21:05

Dorim copilul sa se intoarca la mama Doamne ajuta

Guest

#108

2016-07-09 22:48

Motherhood is the largest blessing I have ever and will ever receive – this I know for sure! I am beyond grateful and humbled at the fact that I have been given this privilege of motherhood. Because it truly is a gift. The bond between mom and child will always be one of the strongest. A mother’s love is unconditional, unselfish and knows no end. A mother’s love for her children is so sacred, it is quite hard to put into words. So much so that I will stop here and leave it to the experts. 

 


Guest

#109

2016-07-09 23:08

Pt ca nu support nedreptatea si consider ca pt un copil e mai bine sa creasca alaturi de mama fie ea chiar cu probleme......

Guest

#110

2016-07-10 04:39

Please give the kids back to their biological parents

Guest

#111 Re: Re:

2016-07-12 04:59

#98: -  

 Cu ce o ajuta semnăturile frate? Ca eu ma jur ca nu inteleg. În lor sa piardă timpul cu astfel de petițiile, mai bine ar merge la un medic sa rezolve problema. O ajuta Dumnezeu și se ajuta ea.. voi sunteți nimic. Ea e singura care trebuie sa dea dovada ca e sănătoasă ca sa își primească copilul înapoi. Credeți ca daca voi scrieți ca vreți sa primească copilul înapoi, danezii o sa ii aducă copilulea speriați? Nu uitați ce sunteți voi în tara lor...

Și apropo...eu pe cucoana Hermina și pe toată familia ei i-am văzut. Mai au mult pana învață cum să se comporte în societate și sa dea dovada ca merita copilul înapoi.  


Guest

#112 Oare?

2016-07-13 05:22

Ma întreb de ce oare majoritatea comentariilor încep cu "pentru ca", "susțin aceasta mama" sau "Doamme ajuta!"...? Oare nu cumva Hermina e singura care se susține? 

Problemele ei nu sunt nici pe departe rezolvate iar ea nu înțelege ca asta e singurul lucru care o tine departe de copil. 


Guest

#113

2016-07-14 05:04

Tu femeie misterioasa care pretinzi ca ma cunosti de ce nu te afirmi ,de ce te tii tandra si mandra criticandu-ma ??? De ce nu ai curajul sa spui cine esti sa ne intalnim fata in fata si eventula sa facem un filmulet video sa vedem coana manda care dintre noi doua are probleme cu cabina? Draga cucoana sincer iti zic Dumnezeu sa te ierte de cele scoase din gura cu atata ususrinta .CUCOANA chiar ma amuza expresia ta ma bucur ca ma invidiezi deci sunt cineva si sunt o persoana care nu ma cobor la nivelul ta si mai presus de toate sunt o mama iubitoare si capabila de orice pentru copilul meu insa tu sincer ca daca nu ai avea tata la copiii ar fii un dezastru pentru tine Dumnezeu sa te ierte stimata CUCOANA...Tuturor persoanelor care au lasat comentarii va multumesc din inima iar Dumnezeu sa va binecuvanteze


Guest

#114

2016-07-14 05:08

Apropo doamna CUCOANA las de inteles ca nu ai loc de pagina aceasta si o urmaresti te macina invidia pacat de tine si de viitorul tau ...nu vreau sa ma gandesc Cucoana ce iti va rezerva viitorul insa trebuie sa tii cont de un singur lucru invidia si ura te va duce la propia ta distrugere ...Tu insu-ti ti-ai alesc calea raului nicidecum calea dreptatii .Dumnezeu sa te binecuvanteze


Guest

#115 Re:

2016-07-14 18:39

#113: -  

 Probleme cu cabina le spui? Pai eu nu am. Nu iti vreau răul dragă! Vreau doar sa înțelegi ca trebuie sa te tratezi ca sa primești copilul înapoi! Iar cat despre tatăl copiilor mei, nu iti pot spune decât ca a plecat la alta de aproape 2 ani...si cu ocazia asta am înțeles niște lucruri în viata. Copiii sunt cel mai frumos dar și dacă ii vreau lângă mine, trebuie sa ma mențin sănătoasă și puternica sa ii sprijin, sa ii iubesc și sa fiu tot pentru ei, mama și tata în același timp. Și pentru ei, fac orice, chiar dacă ar trebui sa merg la psiholog, psihiatru sau oriunde altundeva. Sper sa înțelegi ceva din ce ti-am scris acum...


Guest

#116

2016-07-17 20:34

Pt ca vremurile sunt cele de pe urma si ma voi ruga Domnului Dumnezeu pt aceasta ferie si copilul ei in mod special ..si eu sunt mama si. nu stiu cum as putea trece peste o asfel de incercare Dar Dumnezeu este numai plin de miła si indurare



Guest

#117

2016-07-22 12:15

Det er skandaløst, at en mor stå uden sit barn!
Insister barnet blive returneret til mor Hermina!

Guest

#118

2016-07-23 01:38

Sa ii dea copilul inapoi Herminei, este o Mama iubitoare si buna si isi merita copilul sa il ingrijeasca!

Guest

#119

2016-07-23 05:00

Dumnezeu sa faca dreptate tuturor copiilor !
Veveriță Carmen Mariana

#120 Re: Re: Re:

2016-07-27 14:47

#101: - Re: Re:  

 Nu este deloc momentul si nici locul potrivit în care să faceți asemenea comentarii . Cum sa nu fi depresivă când copilului tău îl vezi suferind si il vezi cum se stinge pe zi ce trece? Hermina este o femeie puternică, încă rezistă bine la câte a pățit. Dacă aveți imaginația bună atunci veți reuși să înțelegeți că ea este om nu este robot si este afectată de durere si disperare. Dacă nu ai bani sau studii superioare ești de nebăgat în seamă (si nu e corect deloc), Hermina este o mama suferindă si din respect pt ea cat si pt Dv , va rog si va cer să continuăm în privat.


Guest

#121

2016-08-19 15:24

Copilul apartinei mamei si a tatalui. Inapoiati copilul Herminei

Guest

#122 Re:

2016-10-19 04:51

#121: -  

 Și unde e tatăl? De ce nu se agita și el? 


Guest

#123

2016-10-19 05:02

Situația e cam ciudata. Mama joaca cam mult teatru și se axează pe asta, nu pe însănătoșire. Poate copilului ii e mai bine sa rămână acolo unde e. Acei oameni care îl au în grija sunt specialiști, iar fiecare mișcare a mamei este analizata și notata. Iar ei pana acum nu am observat vreo îmbunătățire în comportamentul ei. 

Legile sunt altfel în tara asta, nu mai e ca la noi...îl bați oleacă dacă a fost obraznic și copilul o sa învețe lecția. Aici lumea e educata, civilizata...nu se pot integra toți. Iar dacă te comporți ca în mahala...slabe șanse sa-l vezi înapoi. 

Înainte sa scrieți comentarii siropoase în care rugați internetul sa-i aducă copilul înapoi, gândiți! Ea a vrut sa se SINUCIDĂ...sper ca va dați seama de gravitatea problemei. Un copil trebuie sa trăiască intr-un mediu liniștit, feeric, din care sa aibă ce învață. De la ea...ce? Sa ajungă la 13-14 ani sa vrea sa își taie venele, sau sa se arunce de pe un bloc? E în joc viata copilului, iar cel mai bine ii este acolo! Va asigur!

Și nu îmi săriți în cap, ca mie nu îmi pasa ca x sau y comentează asa cum au făcut și altora cu mintea deschisa.


Guest

#124

2016-10-26 11:28

Pentru ca orce copil sa fie crescut de parinti lui biologici si educat de propri lui parinti.

Guest

#125

2016-10-26 16:03

Pentru ca locul copiilor este langa mamele lor, nu langa mame surogat.